איך יודעים מתי להחליף מגב לרכב

למה בכלל חשובים המגבים ברכב?

חשיבות המגבים לרכב היא גבוהה מאוד, אנחנו הישראלים אוהבים לדחות דברים עד לרגע האחרון.. אך במקרה של מגבים לרכב אפילו גם שהוא קרוע להמשיך ל"סחוב" איתו עוד קצת עד שיהיה זמן לגשת לחנות \ תחנת דלק \ אתר אינטרנט ולרכוש מגבים לרכב. לא פעם ולא פעמים קרה שרכב התנגש ברכב מהנתיב שמולו כי היה גשם חזק (מבול כמו שכולנו אוהבים לומר) והמגבים ברכב לא עבדו כמו שצריך. אז בחייאת למה לחכות עד הרגע האחרון? כמה זמן יקח לכם לרכוש מגבים לרכב שלכם? 2 דקות? ב2 דקות האלה אתם מצילים את החיים שלכם ואת הסובבים אותכם בכביש! 

 

כמה דרכים לזהות כי המגב לרכב שלכם עשה את שלו וחייב להחליפו

הדרך הראשון היא קרע בגומי המגב ברכב, (תוכלו לראות בתמונה למטה) כאשר הגומי מתנתק מבית המגב זה הוא הסימן למהר ולהחליף את המגב כי כאשר הגומי נפרד מהמגב המגב יכול לשרוט את זכוכית השמשה וזה הופך כבר לסיפור רציני יותר.

הדרך השנייה לזהות כי המגבים לרכב שלכם איבד את זה היא כאשר אתם מפעילים את מגנון המגבים ברכב ורואים שהמגב משאיר סימנים במרכז שמשת הרכב. (ניתן לראות בתמונה למטה)
אך דרך זאת היא לא מדויקת ב100%, לעיתים נדירות קיים לכלוך על מגב הרכב או משהו תקוע שמפריע למגבים ברכב, תוכלו לבדוק זאת על ידי בדיקת ידנית והיא הרימו את המגב קחו מטלית לחה העבירו על המגבים ברכב במידה ולא הפסיק אז זה הוא הסימן להחליף את המגבים ברכב.

הדרך השלישית היא יובש במגב הרכב, במדינה שלנו רוב השנה יש ימים חמים מאוד שגורמים לסדקים במגבים לרכב. (ניתן לראות בתמונה למטה) איך ניתן לבדוק האם המגב לרכב כבר יבש וצריך להחליף אותו? פשוט מאוד מעבירים על פס הגומי של המגב ברכב את האצבעות ומרגישים אותו כאשר הוא יבש ההרגשה חולית. (מהן התפוררות) כאשר המגב לרכב מתייבש קצוות המגב מתחילות להתנתק מין בית המגב ברכב, אחת הסיבות הנפוצות ביותר להחלפת המגבים לרכב.
ניתן למנוע את התייבשות המגבים לרכב שמידי פעם בחודשים שלוש פשוט נמרח וזלין או כל דבר שמנוני ונעביר על פס הגומי בבית המגב לרכב.

מקווה שעזרתי לכם 😎
לרכישת מגבים לרכב לכל יצרני הרכב

תגובות